Koło Naukowe Matematyków Politechniki Łódzkiej

Koło naukowe

Ciekawość to warunek konieczny i wystarczający do tego, żeby zostać członkiem naszego Koła. Z tego względu, trzon naszej działalności stanowią referaty, którymi staramy się zaciekawić innych zajmującą nas tematyką. Ponadto wspólnie uczymy się przedmiotów spoza programu studiów, ale też pomagamy sobie w bieżącej nauce oraz w przygotowaniach do egzaminów i kolokwiów. Nasze spotkania to również doskonałe okazje, aby przygotować się do wystąpień na krajowych i międzynarodowych konferencjach matematycznych, w których nasi członkowie aktywnie uczestniczą i odnoszą niemałe sukcesy. Wyróżnienie w takim wydarzeniu to nie tylko „pomnik trwalszy niż ze spiżu”, ale i szansa na wygranie PENDRIVE’A 4 GIGA, a czasem nawet hulajnogi elektrycznej. Angażujemy się w popularyzowanie matematyki. Chętnie włączamy się w działania promocyjne naszej uczelni. Uczestniczymy w organizacji konkursu z matematyki dla uczniów szkół średnich z województwa łódzkiego ,,W Świecie Matematyki". Żeby nie zwariować, spotykamy się również w celach towarzyskich, chociaż znajdą się w naszych szeregach tacy, którzy do każdej dyskusji wplotą wątek matematyczny. Koło zrzesza osoby z każdego etapu studiów. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę i zarażać innych swoimi zainteresowaniami, jak i tych, którzy dopiero szukają inspiracji. Zachęcamy naszych członków do aktywnego uczestnictwa, ale zawsze w ramach indywidualnych możliwości. Każdy, kto lubi rozmawiać o matematyce, jest u nas mile widziany.

Jeśli chcesz być na bieżąco, to zapraszamy na nasz profil Koło Naukowe Matematyków PŁ | Facebook . Gdybyś chciał(a) dowiedzieć się o nas więcej, zadać nam pytanie lub do nas dołączyć, zapraszamy do kontaktu poprzez ww. profil facebookowy lub adres e-mail knmatpl@gmail.com.

Opiekunowie Koła: dr Adam Błoch, dr Michał Bełdziński
Zastępca opiekunów Koła: mgr Agnieszka Widz