Przejdź do treści

Ogólnopolski program rekrutacyjny MORE z PŁ

Start higher education

Politechnika Łódzka zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w ogólnopolskim  programie rekrutacyjnym MORE z PŁ (MOżliwości, Rozwój i Edukacja z Politechniką Łódzką).

JAK TO DZIAŁA
► Zapisz się na kurs
► Zdaj egzamin
► Ciesz się indeksem PŁ

KORZYŚCI
► Studiujesz tam, gdzie chcesz (lista kierunków objętych programem MORE z PŁ znajduje się niżej)
► Ciesz się studiowaniem na dłużej
Wiele osób zostaje skreślonych z listy studentów po pierwszym semestrze lub pierwszym roku studiów. Jednym z głównych powodów jest bariera zaliczenia przedmiotów matematycznych oraz tych powiązanych z królową nauk. Kurs pomoże Wam zapoznać się z narzędziami matematycznymi, które powinien znać i stosować każdy student. 
► Poszerz swoją wiedzę do matury
Kurs znacząco wychodzi poza program szkół ponadpodstawowych. Omawiane zagadnienia rozszerzają wybrane treści, których nauczyłeś się w szkole.

ORGANIZACJA PROGRAMU MORE z PŁ
► Program MORE z PŁ składa się z kursu i egzaminu.
► Kurs rozpocznie się na początku października 2024 roku. Kurs trwa 15 tygodni (dwie godziny lekcyjne w tygodniu).
► Po zakończeniu kursu odbędzie się egzamin.
► Osoby, które zdadzą egzamin, tzn. zostaną laureatami programu MORE z PŁ i zdadzą maturę, otrzymają indeks PŁ.
► Szczegóły w Regulaminie Programu MORE z PŁ.

DLA KOGO
Dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy w październiku 2024 r. będą w klasie maturalnej lub przedmaturalnej.

ZDOBĄDŹ INDEKS PŁ
► Jeśli w październiku 2024 r. będziesz w klasie maturalnej, od października 2024 r. weźmiesz udział w kursie, a następnie zdasz egzamin, w roku 2025 zdasz maturę, to otrzymasz indeks PŁ na rok akademicki 2025/2026. 
► Jeśli w październiku 2024 r. będziesz w klasie przedmaturalnej, w październiku 2024 r. weźmiesz udział w kursie, a następnie zdasz egzamin, w roku 2026 zdasz maturę, to otrzymasz indeks PŁ na rok akademicki 2026/2027. 
► Przyjęcie na studia z wykorzystaniem wyniku Konkursu (certyfikatu dla laureatów Konkursu MORE z PŁ) jest możliwe tylko jeden raz i tylko w tej rekrutacji, która odbywa się w roku uzyskania świadectwa maturalnego. 
► Szczegóły w Regulaminie Programu MORE z PŁ

CENA
Udział w programie MORE z PŁ jest bezpłatny (uczestnictwo w kursie i egzamin nic nie kosztują).

KURS I EGZAMIN
► Na kursie będą omawiane zagadnienia dotyczące matematyki wyższej, znacznie wykraczające poza poziom szkół ponadpodstawowych.
► Po zakończeniu kursu odbędzie się egzamin sprawdzający zagadnienia omawiane na kursie. Osoby, które zdadzą egzamin zostają laureatami programu MORE z PŁ. 
► Nawet jeśli ukończysz kurs i nie zdasz egzaminu, to omawiane na kursie zagadnienia zwiększają Twoje szanse na uzyskanie lepszego wyniku na maturze. 
► Nawet jeśli ukończysz kurs i nie zdasz egzaminu, ale dostaniesz się na studia, to omawiane na kursie zagadnienia zwiększają Twoje szanse na ukończenie studiów.
► Szczegóły w Regulaminie Programu MORE z PŁ.  

ZAPISY NA KURS 
Kurs odbywa się jeden raz w tygodniu i trwa 15 tygodni. Wybierz jedną z grup kursu i wypełnij formularz rejestracyjny. Na przykład, jeśli chciałbyś uczęszczać na kurs we wtorki, wypełnij formularz dla grupy, która będzie miała zajęcia we wtorki. Zapisy trwają do 20 września 2024r.  Zapisz się na kurs. 

KIERUNKI STUDIÓW OBJĘTE PROGRAMEM
aktuariat i analiza finansowa, architektura, automatyka i robotyka, automatyka i sterownie robotów, Biomedical Engineering and Technologies, Biotechnologia, budownictwo, Business Studies, Computer Science, ekotechnologie i bioprocesy, Electronic and Telecommunication, energetyka, Engineering, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, fizyka techniczna, Industrial Biotechnology, informatyka, informatyka stosowana, informatyka w ochronie środowiska, inżynieria biomedyczna, inżynieria środowiska w budownictwie, inżynieria wzornictwa przemysłowego, logistyka, marketing w przemyśle, matematyka stosowana, Mathematical Methods in Data Analysis, materiały i technologie przyszłości, Mechanical Engineering, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, menedżer żywności i żywienia, Modelling and Data Science, papiernictwo i poligrafia, planowanie przestrzenne, systemy sterowania inteligentnymi budynkami, technologia żywności i żywienie człowieka, Textile and Fashion Industry, transport, włókiennictwo i przemysł mody, wzornictwo, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji.

POBIERZ DOKUMENTY
Regulamin Programu MORE z PŁ

Skład Komisji Konkursowej Programu MORE z PŁ
Uchwała nr 23/2021 Senatu Politechniki Łódzkiej z 30 czerwca 2021 r. (ze zmianami wprowadzonymi Uchwałami nr 49/2023 i 30/2024)

KONTAKT
dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska, prof. PŁ, email: katarzyna.szymanska-debowska@p.lodz.pl

 


Poznaj Politechnikę Łódzką

Treść (rozbudowana)
Politechnika Łódzka
0
Wirtualny spacer po kampusie PŁ
0
,,Gladiator" w wykonaniu Akademickiej Orkiestry PŁ
0
Wybierz kierunek dla siebie!
0
Alicja w krainie czarów - Akadmicka Orkiestra & Akademicki Chór PŁ
0
Potęguj możliwości!
0

 

Więcej filmowych relacji na stronie youtube.com/c/politechnikalodzka/videos .