Ogólnopolska Konferencja Studentów Matematyki i Informatyki Oblicze 2024

W dniach 10-12 maja odbyła się Ogólnopolska Konferencja Studentów Matematyki i Informatyki Oblicze 2024. Nie zabrakło na niej również naszych studentów.

Koło Matematyków było reprezentowane przez 8 osób z czego aż 7 brało aktywny udział. Nasi studenci wygłosili referaty i zaprezentowali plakaty:

• Bartosz Kamiński - referat pt. "Drogi Banachu, z można tak ogólniej? Czyli topologiczne kontrakcje i uogólnione twierdzenie Banacha"
  • Krzysztof Caban - referat pt. "Atrakcyjność w zwartości, czyli jak dużo jest atraktorów IFS-u"
  • Gabriela Smejda - referat pt. "Jak bardzo krzywa może być krzywa? O wykorzystaniu krzywizny do sklejania krzywych Béziera"
  • Jakub Łompieś - referat pt. "Czy warto dywersyfikować swoje inwestycje? O tym, jak matematyka pomaga dbać o nasze oszczędności"
  • Paweł Lotko - referat pt. "W zwartości siła! Czyli jakie muszą być funkcje, żeby ich zbiór był zwarty"
  • Wioletta Wielakowska - plakat pt. "Czym jest 'krzywa bąbelkowa'?"
  • Kornelia Dołęga-Żaczek - plakat pt. "Więc chodź, pomaluj moją mapę - czyli twierdzenie o czterech barwach"

Przedstawiciele naszej Uczelni zajęli dwa pierwsze miejsca w konkursie na najlepszy referat: pierwsze miejsce zdobył Bartosz Kamiński a drugie Krzysztof Caban. Cieszymy się bardzo i gratulujemy sukcesów !