Jubileuszowe Seminarium z Analizy Rzeczywistej

W październiku 1993 roku w Instytucie Matematyki PŁ z inicjatywy prof. dr. hab. Marka Balcerzaka rozpoczęło swoją działalność Seminarium z Analizy Rzeczywistej - spotkania grupy matematyków odbywają się już 30 lat!

Seminaria stały się dla grupy matematyków z Łodzi okazją do rozwoju naukowego, prezentacji nowych pomysłów oraz wymiany i współpracy naukowej.

Wśród uczestników i prelegentów, oprócz koleżanek i kolegów z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, można doliczyć się łącznie kilkudziesięciu osób, w tym naukowców z innych ośrodków polskich (Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gdańsk, Poznań, Toruń, Szczecin, Zielona Góra, Bydgoszcz, Katowice, Rzeszów, Kielce, Słupsk, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała) oraz z zagranicy (USA, Niemcy, Włochy, Węgry, Czechy, Szwecja, Rosja, Ukraina, Gruzja, Indie, Brazylia).

Dla uczczenia 30-tej rocznicy w dniu 13 listopada 2023 r. w godz. 12.15-14.00 w sali 52 w Instytucie Matematyki PŁ odbyło się uroczyste seminarium, które miało charakter spotkania towarzyskiego ze skromnym poczęstunkiem i krótkimi wystąpieniami o charakterze wspomnieniowym. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Dziekan Wydziału FTIMS i Dyrekcja Instytutu Matematyki oraz szacowni goście z UŁ. Pojawili się też uczestnicy seminarium sprzed kilku lub kilkudziesięciu lat, pracownicy CNMF PŁ, emeryci. Łącznie na spotkanie przybyło ok. 40 osób.

Była to miła okazja dla wielu osób do spotkania po latach. To seminarium wciąż żyje, a uroczyste spotkanie w dniu 13 listopada stało się tylko nadzwyczajnym przerywnikiem w serii cotygodniowych prezentacji naukowych.