Wręczenie nagród w konkursie im. prof. Włodzimierza Krysickiego "W Świecie Matematyki"

W dniu 8 marca 2024r. w Instytucie Matematyki PŁ odbył się XV Ogólnopolski  Konkurs Matematyczny im. prof. Włodzimierza Krysickiego "W Świecie Matematyki". Partnerami tegorocznej edycji Konkursu byli: Commerzbank i Fortuna.

W tym roku pierwszy raz konkurs zaadresowano do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski , nie tylko województwa łódzkiego. Do udziału w Konkursie zgłosiło się 116 uczestników z 33 szkół. Do finału przeszło 19 uczestników.
W dniu 25 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom.
Laureatem pierwszego miejsca i zdobywcą tytułu Mathematicus Mega-Mentis („matematyczny mega-umysł”) został  Dominik Młynarczyk  z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
Kolejnymi laureatami zostali:
II miejsce  -Tomasz Jabłoński  z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie
III miejsce Robert Rośczak  z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Łodzi.
Po części oficjalnej, przy słodkim poczęstunku toczyły się jeszcze długie rozmowy laureatów z organizatorami.
Serdecznie gratulujemy Laureatom a wszystkim uczestnikom dziękujemy za przystąpienie do matematycznych zmagań!