VIII spotkanie z cyklu Zawód Naukowiec

Co słychać w komorze ciszy? Czy mikroorganizmy w środowisku to szkodniki czy mali pomocnicy?

Odpowiedzi na te pytania (i wiele innych) poznaliśmy w sobotę 9 grudnia 2023r. na  kolejnym spotkaniu z cyklu „Zawód naukowiec”. O pasji do nauki i odkrywania świata opowiadali dr hab. inż. Olga Marchut-Mikołajczyk, prof. PŁ z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ oraz dr inż. Michał Lipian z Wydziału Mechanicznego PŁ. Po niesamowicie ciekawych wykładach dodatkową atrakcją było zwiedzanie komory ciszy - pomieszczenia o specjalnej konstrukcji, umożliwiającego badania akustyczne różnych urządzeń i maszyn. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkania. Więcej informacji o spotkaniach tutaj.