Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego dla Mateusza Lichmana

Marszałek Województwa Łódzkiego po raz siedemnasty nagrodził uczniów i studentów z regionu łódzkiego za znaczące osiągnięcia na polu nauki przyznając jednorazowe stypendia naukowe.

Miło nam poinformować, że nasz student  Mateusz Lichman otrzymał stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego w kategorii 'student'. W kategorii tej  wpłynęło 40 wniosków złożonych przez 4 uczelnie.

Opiekunem naukowym p. Mateusza jest dr Jarosław Swaczyna. Pan Mateusz jest też współautorem publikacji naukowej o tytule *On functions preserving products of certain classes of semimetric spaces*, która w 2021r. ukazała się w czasopiśmie naukowym Tatra Mt. Math. Publ. Współautorami tej publikacji są nasi absolwenci i pracownicy: dr Piotr Nowakowski, zatrudniony na Uniwersytecie Łódzkim oraz dr, inż. Filip Turoboś, pracownik naszego Instytutu. Pan Mateusz jest też autorem wielu wystąpień konferencyjnych i niejednokrotnie uzyskiwał różnego rodzaju wyróżnienia związane z udziałem w konferencjach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!