Prof. Jacek Jachymski na liście najbardziej wpływowych naukowców na świecie

Po raz kolejny na Uniwersytecie Stanforda w Dolinie Krzemowej w USA, jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie, zostało opracowane zestawienie nazwisk 2% naukowców z całego świata, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.

Zestawienie zawiera dwie listy najczęściej cytowanych badaczy. Pierwsza dotyczy cytowań w całym okresie kariery naukowca, a druga obejmuje tylko cytowania w artykułach, które zostały opublikowane w 2022 r. Prof. Jacek Jachymski, jako jeden z 17 naukowców Politechniki Łódzkiej, znalazł się na obu tych listach. W chwili obecnej ogólna liczba cytowań jego prac, z pominięciem autocytowań, wynosi 1434 (dane według bazy Web of Science), a jeden z jego artykułów był cytowany 532 razy. Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, złożył gratulacje wszystkim naukowcom z naszej uczelni, którzy znaleźli się na tych listach (łącznie 42 osoby). Bardzo gratulujemy prof. Jackowi Jachymskiemu !

Więcej informacji na stronie Życia Uczelni.