Ogólnopolska Sesja Studentów Matematyki

W dniach 21-23 kwietnia 2023r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się Ogólnopolska Sesja Studentów Matematyki. Sesja OSSM jest jednym z dwóch największych wydarzeń naukowych organizowanych przez Koło Matematyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie to jest okazją do poszerzenia swojej wiedzy o niecodzienne zagadnienia matematyczne oraz integracji ze studentami z całej Polski.

W Sesji udział wzięli członkowie Koła Naukowego Matematyków PŁ.  Swoje autorskie referaty wygłosili:
Mateusz Lichman, który opowiedział o pewnej szczególnej klasie podzbiorów przestrzeni polskich;
Patryk Nitkowski, który przedstawił pewne zaskakujące własności nieciągłych rozwiązań równania Cauchy'ego;
Michał Pawlikowski, który zaprezentował dowód twierdzenia Eberleina-Šmuliana z wykorzystaniem użytecznego narzędzia analizy funkcjonalnej - ciągów bazowych.