Nagroda Rektora PŁ za publikację dla Bartosza Bartoszka

Student Matematyki Stosowanej Bartosz Bartoszek otrzymał w listopadzie 2022 roku nagrodę Rektora PŁ ramach programu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” za publikację: B.Bartoszek, R. Dlugosz, On a multiplicative distribution of functions in complex plane, Aequationes Mathematicae 2022, https://doi.org/10.1007/s00010-022-00903-4

Publikacja dotyczy problemu jednoznacznego rozkładu pewnych funkcji zespolonych na iloczyn dwóch czynników posiadających pewien rodzaj symetrii. Faktoryzacja ta jest odpowiednikiem znanego jednoznacznego rozkładu funkcji na sumę części parzystej i nieparzystej. Rozważany w publikacji rozkład zastosowano do rozwiązania pewnych równań funkcyjnych, w szczególności równania typu Schrödera oraz do charakteryzacji rodziny odwzorowań biholomorficznych koła jednostkowego na obszary gwiaździste. Wyniki z powyższej pracy były przedstawiane podczas VIII Międzynarodowej Konferencji Matematyczno-Informatycznej „Congressio-Mathematica”, Olsztyn 2022.

Publikacja studenta B. Bartoszka jest rozszerzeniem jego pracy licencjackiej pod kierunkiem dr inż. Renaty Długosz z CMF PŁ.