Mamy laureata konkursu MINIATURA 7!

Nasz pracownik dr inż. Filip Turoboś został jednym z lauretów konkursu MINIATURA 7 Narodowego Centrum Nauki. Doktor Filip Turoboś otrzymał ponad 5.000 zł na realizację projektu: Problemy studiów matematycznych drugiego stopnia w Polsce - badanie pilotażowe.

Głównym celem działania naukowego stanowiącego przedmiot uzyskanego grantu będzie analiza czynników, które nie są dokumentowane w systemie POL-on, a mogą mieć istotny wpływ na decyzje studentów kierunków matematycznych dotyczące ich dalszych losów zawodowych i akademickich. Oto co dr F. Turoboś powiedział o uzyskanym grancie  „W trakcie mojego zatrudnienia w Instytucie Matematyki zaobserwowałem, że dużo radości dostarcza mi prowadzenie wykładów i praca ze studentami. Zauważyłem jednak, że  znaczna część studentów I stopnia nie decyduje się na kontynuację studiów, co nie jest charakterystyczne tylko dla kierunków matematycznych PŁ, ale raczej ogólnokrajowym zjawiskiem, które można obserwować, zestawiając ze sobą listy kandydatów na studia I i II stopnia. Dlatego docelowo w badaniu pilotażowym pojawią się pytania pozwalające ocenić zarówno sytuację zawodową, finansową i rodzinną studenta (pod kątem czynników utrudniających lub uniemożliwiających dalsze kształcenie), jak również pytania o wrażenia ze studiów pierwszego stopnia pod względem kompetencji uzyskiwanych w trakcie studiów, ich przydatności na rynku pracy i tym podobne”.

Serdecznie gratulujemy drowi Filipowi Turobosiowi i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy !