Laureaci ogólnopolskiego Konkursu im. Mariana Rejewskiego

W trzeciej ogólnopolskiej edycji Konkursu im. Mariana Rejewskiego o nagrodę Rektora Politechniki Łódzkiej na najlepszą pracę magisterską z matematyki stosowanej jury postanowiło przyznać jedną nagrodę główną w wysokości 6 000 złotych oraz jedno wyróżnienie. Sponsorami nagród są MakoLab oraz Quantum Blockchains.

Laureatem nagrody został Pan Jakub Woźnicki z Uniwersytetu Warszawskiego za pracę pt. On some problems in fluid mechanics (opiekunowie: prof. dr hab. Piotr Gwiazda, prof. dr hab. Agnieszka Świerczewska-Gwiazda).

Wyróżnienie otrzymał Pan Jan Osowski z Uniwersytetu Warszawskiego za pracę pt. Stochastyczny model rozwoju epidemii, porównanie z modelem deterministycznym i model „hybrydowy” (opiekun: prof. dr hab. Wojciech Niemiro).