Kolejne spotkanie z matematyką stosowaną w Instytucie Matematyki

Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej ma przyjemność zaprosić wszystkich uczniów oraz nauczycieli szkół średnich na kolejny wykład online z cyklu ,,Spotkania z Matematyką Stosowaną''. Rozpoczynamy w najbliższy wtorek 13 grudnia 2022 roku od godziny 18:00.

Wykład zatytułowany Modelowanie matematyczne sukcesy i wpadki wygłosi profesor Jacek Banasiak. Główną tematyką badań Jacka Banasiaka są zastosowania analizy funkcjonalnej do badania nielokalnych, całkowo-różniczkowych równań teorii kinetycznej, biologii matematycznej i teorii fragmentacji koagulacji oraz analiza modeli wieloskalowych. Z sylwetką profesora Banasiaka można zapoznać się na stronie.

Gościem specjalnym spotkania będzie Tomasz Jóżefiak, absolwent kierunku matematyka stosowana i obecnie doktorant pierwszego roku w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej Politechniki Łódzkiej.

W trakcie każdego spotkania organizowany jest konkurs matematyczny. Trzy pierwsze osoby, które prześlą poprawnie rozwiązane zadanie otrzymują nagrody. Serdecznie zapraszamy!

Odnośnik do spotkania:  link do spotkania.
Więcej informacji o cyklu spotkań na stronie.