Przejdź do treści

Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim

Data dodania
Kategorie

Wczoraj w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim. W wadze open mężczyzn wzięło udział ok. 200 zawodników. Nasz utalentowany doktorant Tomasz Józefiak uplasował się na 13 pozycji w klasyfikacji generalnej (jedynie 5” do zwycięzcy) i na 4 miejscu w klasyfikacji uczelni technicznych (1” do medalu).

Image

Po zawodach Tomasz powiedział: „Przepłynięcie dystansu 1000m zajęło mi 2’56,6”. Tak więc niestety nie udało mi się zdobyć pierwszego w historii PŁ medalu na tych zawodach. Co ciekawe, gdybym pojechał w tempie swojej oficjalnej życiówki, 2’53”, to zdobyłbym brąz w generalce. Warto wspomnieć, że znaczna część zawodników z czołówki to profesjonalni wioślarze, z kadry narodowej. Mój start można zobaczyć w transmisji online z zawodów pod tym linkiem AMP w Ergometrze Wioślarskim 2024 | Klasa open kobiet i mężczyzn (youtube.com), jestem w drugim rzędzie, drugi od lewej, w żółtych skarpetkach. Dodam jeszcze, że dałem z siebie wszystko i udzielono mi delikatnej interwencji medycznej po starcie 😉. Może za rok się uda. „
My ze swojej strony gratulujemy, a za rok będziemy mocno trzymać kciuki!