Instytut Matematyki
Politechnika Łódzka

 

zaw naukBadania naukowe czynią nasze życie łatwiejszym, umożliwiają odkrywanie nowych, niedostępnych wcześniej miejsc lub rzeczy, przyczyniają się do rozwoju całej naszej  cywilizacji. Podczas spotkań z cyklu Zawód Naukowiec dowiesz się jak nowe odkrycia naukowe i wynalazki kształtują i zmieniają otaczającą nas rzeczywistość.

Naukowcy poszukują odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Łączy ich pasja oraz ciekawość poznania i badania świata. Podczas spotkań z cyklu Zawód Naukowiec naukowcy z Politechniki Łódzkiej będą opowiadać w sposób przystępny, zrozumiały dla każdego z Nas, o swojej pracy. Dowiemy się jak dzięki zaangażowaniu i wytrwałości podąża się ścieżką ku nowym odkryciom, które zmieniają nasz świat, a niejednokrotnie nas samych.

Spotkania odbywają się w wersji hybrydowej : stacjonarnie i zdalnie. Spotkania skierowane są dla młodzieży w wieku 13+ oraz osób dorosłych

Zapraszamy wszystkich Państwa na niezapomnianą wyprawę do Świata Nauki!


  


Spotkanie 4 CZERWCA 2022 (sobota) godzina 11:00 


STACJONARNIE
Miejsce : Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej, Kampus B, budynek B9, aula F10
Ważne! Zapisy - bardzo prosimy o napisanie maila do pani dr Anny Olek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. informującego, że chcą Państwo uczestniczyć w tym wydarzeniu stacjonarnie. W mailu należy podać tylko imię i nazwisko. Ze względu na ogłoszenie na terenie całej Polski stopnia alarmowego BRAVO na teren uczelni będą mogły wejść tylko te osoby, które znajdą się na podanej przez nas liście uczestników spotkania.

ZDALNIE 
Aby dołączyć do spotkania kliknij na link : LINK DO SPOTKANIA  PROGRAM SPOTKANIA


11:00 Wystąpienia Naukowców

dr hab. inż. Ewa Skrzetuska
  Zdrowe społeczeństwo- czyli jak chronić i monitorować ludzki organizm.
Lodz Solar Team  O pojeździe napędzanym energią słoneczną zbudowanym przez studentów. 

12:30  Prezentacja pojazdu napędzanego energią słoneczną. 

EwaSkrzetuskaEwa Skrzetuska jest profesorem uczelni na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Zajmuje się projektowaniem nowych materiałów tekstronicznych oraz materiałów funkcjonalnych, które mają zastosowanie w ochronie zdrowia ludzkiego. Jest kierownikiem ds. technicznych laboratorium akredytowanego „LAB-TEX”, w którym wykonywane są badania materiałów tekstylnych między innym w celu uzyskania certyfikatu przez producentów na ich wyroby. W roku 2020 otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej przyznawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Lubi spędzać czas z synami. Szuka też wolnego czasu tylko dla siebie, aby zaszyć się gdzieś z książką popijając świeżo zaparzoną kawę. Swój wolny czas bardzo lubi spędzać podróżując, zwiedzając nowe miejsca, poznając nowe kultury i rozkoszując się naturą.PiotrUlanskiLodz Solar Team to projekt studentów Politechniki Łódzkiej. Połączył nas wspólny cel - budowa samochodów elektrycznych napędzanych energią słoneczna i chęć rozwoju elektromobilności w Polsce. Naszą misją jest zaprojektowanie wygodnego, bezpiecznego, nowoczesnego, bezemisyjnego samochodu z wykorzystaniem fotowoltaiki.

 

 

 

 

Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszej stronie w zakładce : Rejestracja. Dzięki temu będziemy mogli Państwa powiadomić o wydarzeniach popularyzujących naukę, konkursach oraz innych spotkaniach organizowanych przez Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej.

Kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 POPRZEDNIE SPOTKANIA23 KWIETNIA 2022 
 (sobota)


11:00 Wystąpienia Naukowców

prof. dr hab. inż. Piotr Ulański
  Jak leczyć "nieuleczalne" choroby - czyli jak chemicy i nanotechnolodzy współtworzą współczesną medycynę.
inż. Aleksandra Bednarek  Od długodystansowca do naukowca.

12:30 Zwiedzanie z przewodnikiem kampusu B Politechniki Łódzkiej   Zobacz więcej


PiotrUlanskiPiotr Ulański jest profesorem chemii. Zajmuje się projektowaniem nowych biomateriałów, czyli materiałów, które mają zastosowanie w medycynie. Jest ekspertem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej - agendy ONZ zajmującej się pokojowym wykorzystaniem energii atomowej. W roku 2016 otrzymał przyznawaną przez studentów nagrodę dla najlepszego nauczyciela akademickiego na Wydziale Chemicznym. Wolny czas spędza najchętniej czytając, podróżując, fotografując, wędrując po górach, a także grając w Scrabble z żoną i córką.

 

 

AlaksandraBednarek1Aleksandra Bednarek studiuje inżynierię biomedyczną na Politechnice Łódzkiej (Wydział EEIA). Swoje pasje naukowe realizuje w zespole dr hab. inż. Doroty Bociągi, gdzie zajmuje się zastosowaniem druku 3D w inżynierii tkankowej, której celem jest zastępowanie i przywracanie podstawowych funkcji uszkodzonych tkanek. Poza nauką, pasją pani Aleksandry Bednarek jest również sport. Jako pierwsza Polka sięgnęła po potrójną koronę w pływaniu na wodach otwartych. Pokonała wpław kanał Catalina i kanał La Manche oraz opłynęła Manhattan.


 

Organiaztorzy ZN

 

 

 ...