Instytut Matematyki
Politechnika Łódzka

 

koloCiekawość to warunek konieczny i wystarczający do tego, żeby zostać członkiem naszego Koła. Z tego względu, trzon naszej działalności stanowią referaty, którymi staramy się zaciekawić innych zajmującą nas tematyką. Ponadto wspólnie uczymy się przedmiotów spoza programu studiów, ale też pomagamy sobie w bieżącej nauce oraz w przygotowaniach do egzaminów i kolokwiów. Nasze spotkania to również świetne okazje, aby przygotować się do wystąpień na krajowych i międzynarodowych konferencjach matematycznych, w których nasi członkowie aktywnie uczestniczą i odnoszą niemałe sukcesy. Wyróżnienie w takim wydarzeniu to nie tylko „pomnik trwalszy niż ze spiżu”, ale i szansa na wygranie PENDRIVE’A 4 GIGA, a czasem nawet hulajnogi elektrycznej. Żeby nie zwariować, spotykamy się również w celach towarzyskich, chociaż znajdą się w naszych szeregach tacy, którzy do każdej dyskusji wplotą wątek matematyczny.


Koło zrzesza osoby z każdego etapu studiów. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę i zarażać innych swoimi zainteresowaniami, jak i tych, którzy dopiero szukają inspiracji. Zachęcamy naszych członków do aktywnego uczestnictwa, ale zawsze w ramach indywidualnych możliwości. Każdy, kto lubi rozmawiać o matematyce, jest u nas mile widziany.


Jeśli chcesz być na bieżąco, to zapraszamy na nasz profil Koło Naukowe Matematyków PŁ | Facebook. Gdybyś chciał(a) dowiedzieć się o nas więcej, zadać nam pytanie lub do nas dołączyć, zapraszamy do kontaktu poprzez ww. profil lub adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Opiekun Koła : dr Mateusz Krukowski
Zastępca opiekuna Koła : mgr Agnieszka Widz

Prezes Koła : lic. Mateusz Lichman
Wiceprezes Koła : lic. Michał Pawlikowski
Skarbnik i sekretarz Koła : lic. Antoni Brożyna