English version English version
Ogłoszenia
DAAM'18 - I Konkurs Wydziału FTIMS, Politechniki Łódzkiej i INFOSYS na najlepszą pracę dyplomową z zakresu analizy danych.

Dziekan Wydziału FTIMS Politechniki Łodzkiej oraz INFOSYS Poland sp. z o. o. ogłaszają z dniem 10 listopada 2017 r. pierwszy konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu analizy danych.
Celem konkursu jest poszerzenie współpracy między Wydziałem a Infosys, w szczególności poprzez motywowanie studentów do pisania wartościowych aplikacyjnych prac dyplomowych dotyczących zastosowań metod matematycznych w analizie danych oraz wspieranie  ścieżki rozwoju studentów w tym  zakresie.
Szczegóły dotyczące uczestnictwa w konkursie zawiera Regulamin Konkursu.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj.
Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących konkursu udziela dr Artur Wachowicz
(email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ), będący jego koordynatorem ze strony Wydziału FTIMS.

 

 
ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej zaprasza na warsztaty ?O pewnych problemach związanych ze zbiorami małymi w sensie Haara i topologicznymi fraktalami?, które odbędą się w dniach 19.11.2017 ? 22.11 2017.

 
SEMINARIUM 21.03.2017

Dr Tomasz Kania (University of Warwick, Anglia) na seminarium w dniu 21 marca o 14.15 wygłosi referat pt. "Problemat Steinhausa dotyczący punktów kratowych w przestrzeniach Banacha"

Streszczenie:
Steinhaus udowodnił, że dla każdej liczby naturalnej $n$ można znaleźć okrąg otaczający dokładnie $n$ punktów kratowych na płaszczyźnie.
Stwierdzenie to zostało niedawno uogólnione na przestrzenie Hilberta, w których to zbiór punktów kratowych zastąpiono dowolnym zbiorem
nieskończonym o tej własności, że część wspólna tego zbioru z dowolną kulą otwartą jest skończona.
W niniejszym referacie będziemy rozważali przestrzenie Banacha mające
podobną własność, którą nazywamy własnością (S), oraz scharakteryzujemy je poprzez nową
własność geometryczną dotyczącą kuli jednostkowej przestrzeni. Podejście to pozwoli nam na
wykazanie, że przestrzenie ściśle wypukłe mają własność (S), jednakże istnieje
wiele innych przykładów przestrzeni, które również mają tę własność a nie są ściśle wypukłe. Pochylimy się również nad problemem przenormowań.
Zakładając, że miarę Lebesgue'a można przedłużyć do miary na zbiorze potęgowym zbioru liczb rzeczywistych, podamy przykład takiej przestrzeni Banacha mającej własność (S), której nie da się przenormować w sposób ściśle wypukły. (są to wspólne wyniki z T. Kochankiem z Warszawy)

 
UPRAWNIENIA DO NADAWANIA STOPNIA DOKTORA HABILITOWANEGO

28.09.2015 Wydział FTIMS uzyskał prawa do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk matematycznych w dyscyplinie matematyka.

 
Numer specjalny czasopisma Discrete Continuous Dynamical Systems Series B

Z przyjemnością informujemy, że ukazał się numer specjalny czasopisma Discrete Continuous Dynamical Systems Series B poświęcony prof. Avnerowi Friedmanowi i zawierający rozszerzone wersje wystąpień prezentowanych na Konferencji "Dynamical Systems and Applications", która odbyła się w maju 2013 w Instytucie Matematyki PŁ. Wersja papierowa wydawnictwa jest dostępna w czytelni czasopism IM.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Instytut Matematyki Wydział FTIMS Politechnika Łódzka, 90-924 Łódź, ul. Wólczańska 215, tel. 42 631-36-17, fax. 42 631-38-65